online stendra sunrise
cialis bitcoin
generic Vardenafil cheap visa
czwartek, 05 luty 2015 09:31

Pomysł na szalone Walentynki nie tylko w Paryżu

Napisane przez 

Paryż, od lat nosi miano miasta zakochanych. Jednak to właśnie w Walentynki staje się chyba najbardziej romantycznym miejscem świata. Ale czy na pewno? Jakie mamy alternatywy dla spędzenia tego dnia pod Wieżą Eiffla?
7 pomysłów na Walentynkowy wyjazd:


1. Brugia (Belgia)

 


Belgijska Brugia, to położone nad Morzem Północnym miasto, które ze względu na licznie rozbudowaną sieć kanałów okrzyknięte zostało mianem „Flamandzkiej Wenecji”. Brukowane ulice, liczne zabytki i słynna belijska czekolada, czynią to miejsce wyjątkowo uroczym i wartym odwiedzenia szczególnie w czasie Walentynek. Miasto prezentuje się fantastycznie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Większość budynków jest, wtedy podświetlona i stwarza niepowtarzalny klimat.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 409 zł


2. Rzym (Włochy)

 


Uroków Rzymu nie trzeba chyba wymieniać – od lat pozostaje on, bowiem jednym z najpopularniejszych weekendowych kierunków Polaków. Zakochani mogą zaszyć się w jednej z licznych włoskich restauracji w okolicy Placu Hiszpańskiego bądź Campo de Fiori.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 152 zł


3. Wiedeń (Austria)

 


Przytulne kawiarnie, tort Sachera i sobotnie popołudnie na Stephansplatz. Wiedeń oferuje przyjezdnym wszelkie możliwe rozrywki – od relaksu nad Dunajem, przez wieczory w operze, aż po szalone rozrywki. Tego miasta zwyczajnie nie da się nie lubić. Miłośników spacerów z pewnością zainteresują liczne lokalne parki – Volksgarten, Burggarten oraz Prater, którego częścią jest również jedno z najbardziej popularnych europejskich wesołych miasteczek.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 181 zł


4. Tallin (Estonia)

 


Tallin, jako stolica, idealnie łączy w sobie to, co tradycyjne z nowoczesnością. Fantastyczna średniowieczna starówka i zabytkowe drewniane domy kontrastują tam ze współczesną architekturą i licznymi terenami rekreacyjnymi. Miłośnikom długich spacerów, miasto ma do zaoferowania malownicze wybrzeże z widokiem na Zatokę Fińską, a dla mających więcej czasu poleca się również rejs promem do Helsinek.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 147 zł


5. Budapeszt (Węgry)

 


Budapeszt ze względu na wiele tanich połączeń lotniczych pozostaje na liście naszych ulubionych kierunków – nie tylko na Walentynki. W połowie lutego miasto może być dość chłodne, jednak kolacja z kieliszkiem Tokaja czy relaks w jednej z popularnych w regionie łaźni, rozgrzeją zmarznięte kości.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 169 zł


6. Florencja (Włochy)

 

 

Czy jest coś, co kojarzy nam się z pięknem Włoch bardziej niż Toskania? Mająca ponad 4 tysiące lat historii Florencja, to położone u stóp Apeninów miasto o wyjątkowym uroku. Smakowita florencka kuchnia idealnie nada się na walentynkową kolację, a przy tak dużym nagromadzeniu restauracji i knajpek, odwiedzający nie powinni mieć problemu ze znalezieniem czegoś przytulnego.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 197 zł


7. Wilno (Litwa)

 


Ze względu na swoją historię, Wilno pozostaje bliskie sercom Polaków. To miasto Mickiewicza i Słowackiego, miejsce z jedną z najpiękniejszych europejskich starówek i perła Europy Środkowo-Wschodniej. W 2009 Wilno zdobyło również tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 w hotelu 4* od 173 zł

Na podstawie informacji prasowej trivago.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Promowane ogłoszenia firm

banner

Porady ekspertów

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.
levitra bitcoin buy